piątek, 5 lipca 2013

Recenzja książki "Informacjonistka"- Taylor Stevens


Tytuł: "Informacjonistka"
Tytuł oryginalny: "The informationist"
Autor: Taylor Stevens
Wydawnictwo: Rebis
Ilość stron: 315
Opis wydawcy: Zawrotne tempo, przemoc nieustannie tląca się w sercu Afryki - oto Informacjonistka - thriller z bohaterką, jakiej dotąd nie spotkaliście.
Vanessa Munroe ma dość nietypowe zajęcie: handluje informacjami - drogimi informacjami. Wśród jej klientów są korporacje, przywódcy państw i osoby prywatne. Pewien teksański miliarder wynajmuje ją, by odnalazła jego córkę, która zaginęła kilka lat wcześniej w Afryce. Zaintrygowana zagadką zaginięcia dziewczyny Munroe wraca do krainy swego dzieciństwa, gdzie szybko odkrywa, że została zdradzona, odcięta od cywilizacji i pozostawiona na pewną śmierć. Żeby wydostać się z dżungli i uciec przed prześladującymi ją demonami, musi stawić czoło przeszłości, o której od dawna próbowała zapomnieć.
Mój opis: Główną bohaterką tej pozycji jest Vanessa "Essa" Michael Munroe. Zostaje wynajęta do odnalezienia Emily, przez jej ojca. Wszystkie ślady wskazują na Gwineę Środkową. Jednak nie wszystko jest takie jakie się wydaje...
Nasza opinia: Okładka jest bardzo pomysłowa i oryginalna. Kolory okładki pasują do powieści. Nie wiedzieć czemu najbardziej przykuło moją uwagę drzewo w tle :)
Bohaterka tej książki, bardzo mi zaimponowała. Jej umiejętności, oraz sposób myślenia ciągle mnie zaskakiwały. Akcja toczy się szybko, co jest bardzo dużym plusem. Książka pokazuje życie w Afryce, oraz uczy nas jak okrutni mogą być ludzie i do czego mogą się posunąć przez pieniądze.
Polecam każdemu.
Ocena ogólna: 10/10

9 komentarzy:

 1. o, cenna uwaga, dziękuję :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award. Więcej informacji na mojej stronie:http://pieknoczytania-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam małą prośbę... Piszecie naprawdę ciekawie i interesująco, jednak jest mały mankament... za krótko. Z tego co się orientuję recenzja polega na ocenieniu czegoś subiektywnie według własnych przekonań. A nie może być tak, żeby opis od wydawcy był dłuższy od Waszej opinii, gdyż wtedy to mogłoby się nazywać krótką informacją o książce, a nie recenzją.

  Nie miałem na myśli nic złego, więc proszę się na mnie nie obrażać ;). Chciałem tylko pomóc ;).

  Pozdrawiam!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie ;) Może sięgnę po tę książkę.

  http://recenzje-ksiazek-natka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca książka :) Zazwyczaj takich nie czytam, ale ta ma coś w sobie :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie - blog uzupełniam o vlogi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zdaje się być interesująca, ale chyba nie trafia w mój gust do końca.
  Pozdrawiam ! :>

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały wpis i niezwykle ciekawy blog :)
  Obserwuję i zapraszam do mnie
  http://bluuush69.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie, ale póki co nie sięgnę. Może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawie to opisałaś az mam ochotę ją przeczytać :)
  może obserwacja ? zapraszamy do nas :)
  fashion-outside.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń