czwartek, 13 czerwca 2013

Recenzja książki "Dziewczyna Ameryki" - Meg Cabot

Tytuł: Dziewczyna Ameryki
Tytuł oryginalny: All Americian Girl
Autor: Meg Cabot
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 200
Okładka: Miękka
Opis wydawcy: Czy życie może się zmienić w jednej sekundzie? Powiedzmy, między kupieniem ciastka a płyty CD? Właśnie tak dzieje się z Samanthą Madison. Właśnie taka jedna sekunda wystarcza, żeby uratować życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. I zostać bohaterką narodową. I wpaść w oko Pierwszemu Synowi...
Mój opis: Sam to zwykła dziewczyna. Ma mnóstwo kompleksów oraz marzeń. Zakochana w chłopaku swojej siostry. Ma talent plastyczny, jest buntowniczką, ale co najważniejsze... uratowała Pezydenta USA!!!
Nasza opinia: Jest to bardzo przyjemna książka. Proste słownictwo i dylemat miłosny twożą książkę w sam raz dla nastokatek. W okładkach najgorsze jest to, że wyglądają czasem tak jakby ich twórcy nie zaglądali do książki. Ta jest jedną z takich. Po pierwsze: w książce jasno posało, że Sam nosi tylko czarne ubrania, w takim razie czemu na okładce jest ubrana tak, a nie inaczej? Niby autor okładki na butach bohaterki namalował stokrotki. Czemu nie mógł postarać się upodobnić ją jeszcze bardziej? Nie wiem. Po drugie: Okładka jest prosta. Jej połowa jest prawie pusta, a kolor może tylko zniechęcić. Przejdźmy dotreści. Z bohaterów najbardziej przypadła mi do gustu Rebecca, młodsza siostra Sam. Inni też byli ciekawi, ale nie mogę tego powiedzieć o głównej bohaterce. Czemu? Nie wiem. Jej zachowanie, oraz sposób myślenia nie przypadły mi do gustu. Jednym z największych wad tej pozycji jest przewidywalnośc. Większość sytuacji jest logiczna i prosta, łatwo jest się domyśleć co się stanie i co powie główny bohater. Mimo wsztstko polecam wam tą książkę. 
Ocena ogólna : 6/10

2 komentarze:

  1. Uuu. Buntowniczka i już lubię bardziej książkę.
    A z okładkami tak zwykle jest. Żeby tylko przyciągała wzrok ;p
    Zapraszam do mnie http://pieknoczytania-recenzje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomimo że uwielbiam Meg Cabot ta książka mi się nie podobała. :)

    OdpowiedzUsuń