czwartek, 6 czerwca 2013

Recenzja książki "Liceum Avalon"- Meg Cabot

Tytuł: Liceum Avalon
Tytuł oryginalny: Avalon High
Autor: Meg Cabot
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 240
Okładka: Miękka
Opis wydawcy: Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...
Mój opis: Książka opisuje życie Ellie, która wyjechała z rodzicami do Anapolis na ich przerwę naukową (są oni naukowcami). Dziewczyna poznaje Willa, przystojnego, wspaniałego kapitana drużyny. Ma on jednak dziewczynę, z którą nie układa się mu chyba za dobrze. Ellie poznaje również nauczyciela, który zachuwuje się dość podejrzanie. On wie coś ważnego.
Nasza opinia: Z początku nie spodziewałam się, że będzie to taka ciekawa książka. Meg Kabot jes jedną z mojich ulubionych pisarek. Przeczytałam dużo jej książek, ale ta była jedną z lepszych. Wciągająca, zabawna, a nawet trochę wzruszająca. Ellie bardzo przypadła mi do gustu. Jej waleczność, odwaga i poświęcenie sprawiały, że książkę wspaniale się czytało. Jedynym minusem jest to, że książkę polecić można jedynie dziewczynom. Oprócz tego jest genialna.

Ocena ogólna: 9/10

3 komentarze:

 1. oglądałam film lecz nie wiedziałam ze został on nakręcony na podstawie książki :) Meg Cabot znam z róznych powieści, raz jej to wyszło, raz gorzej, jednak "Liceum Avalon" z wielką chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie istnieje film, ake ma on całkiem inne zakończenie i niektóre wątki są trochę inne

   Usuń
 2. Bardzo, bardzo dawno temu czytałam wszystkie "Pamiętniki Księżniczki" Meg Cabot i z tego co pamiętam bardzo przypadły mi one do gustu :)
  Opis zachęcający, aczkolwiek tematyka niestety niezbyt mi odpowiada C:

  Pozdrawiam,
  Alexa

  OdpowiedzUsuń