czwartek, 20 czerwca 2013

Recenzja książki "Pamiętnik księżniczki"- Meg Cabot.

 
Tytuł: Pamiętnik księżniczki
Tytuł oryginalny:The Princess Diaries
Autor:
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 208
Okładka: miękka
Opis wydawcy: Piętnastoletnia Mia z Nowego Jorku dowiaduje się, że jej ojciec jest księciem. Władcą małego europejskiego państewka. To znaczy, że ona jest księżniczką. I następczynią tronu. A teraz gorsza wiadomość: musi zacząć zachowywać się jak księżniczka. Ale jak tu być księżniczka w Nowym Jorku
Mój opis: Książka o zakąpleksionej nastolatce oraz jej... pochodzeniu. Czyli życie księżniczki, która niedawno dowiedziała się kim naprawdę jest.
Nasza opinia: Po książkę sięgnęłam z namowy koleżanki. Prosta okładka wygląda dość zabawnie i dziewczęco. Jest odzwierciedleniem tej pozycji. Tekst jest zapisywany w formie pamiętnika (czego pewnie się domyślacie). Lubię książki pisane w pierwszej osobie, jest w tedy łatwiej zrozumieć narratora oraz jego uczucia. Ten mały tomik jest wspaniałym wyborem na nudny dzień. Bardzo polubiłam styl pisania Mii. Jej sposób na zaznaczanie słów wspaniale ukazywał jej uczucia, było to po prostu pisanie ważnych zwrotów WIELKIMI LITERAMI. Nie ukrywam, że czasami sposób myślenia Amelii irytował mnie, jednak nie zniechęciło mnie to do tej pozycji. Bardzo polubiłam mamę Mii oraz Panią Hill. Chcecie wiedzieć za co tak ich lubię? Zapraszam do przeczytania lektury.
Ocena ogłona: 8/10

1 komentarz:

  1. Z Tytułem pierwszy raz się spotykam. Choć myślę że się skuszę..... Też sobie zrecenzuje i zobaczę, czy na serio jest opinia 8/10.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń