piątek, 7 czerwca 2013

Recenzja książki " Mała księżniczka"- Frances Hodgson Burnett


Tytuł: Mała księżniczka
Tytuł oryginalny: The Little Princess
Autor: Frances Hodgson Burnett
Wydawnictwo: Książka wydana została przez przeróżne wydawnictwa, jednak okładka powyżej to okładka wydawnictwa Zielona Sowa.
Ilość stron: 294
Okładka:
Opis wydawcy: Siedmioletnia Sara Crewe, wychowana w Indiach przez kochającego ojca, przyjeżdża do Londynu, by uczyć się na pensji dla dziewcząt. Widząc bogactwo jej ojca, który gotów jest zrobić wszystko dla swojej jedynaczki, przełożona pensji otacza dziewczynkę szczególnymi względami, czyniąc z niej ""pokazową uczennicę"". Sarze jednak wcale nie przewraca to w głowie, pozostaje wzorową uczennicą, skromną, delikatną i bardzo koleżeńską dziewczynką. W dniu jedenastych urodzin Sary jej życie nagle się zmienia...
Mój opis: Sara Crewe to o dziewczynka, którą wszyscy nazywają "księżniczką" ze względu na to, że jest mądra, piękna i bogata. Dziewczynka przyjeżdża do Londynu, aby uczyć się w pensjonacie dla dziewcząt. Sara zdobywa przyjaciół takich jak Lotka Legh, Ermengarda Saint John, Marietta i Rózia.
Kiedy przychodzi list z tragiczną wiadomością zostaje bez grosza. Dyrektorka pensji robi z niej służkę. Kto pozostanie jej wierny? Jak potoczą się losy dziewczyny? Przeczytajcie.
Nasza opinia: Ta okładka nie podoba mi się za bardzo, ale też najgorsza nie jest. Książka jest zabawna, wzruszająca i pouczająca. Pokazuje nam świat wyjątkowej dziewczynki o wspaniałym sercu, która w jeden straszliwy dzień traci wszystko co miała: ukochanego ojca i cały swój majątek. Czytając tą książkę po raz 5 płakałam 2 razy bardziej niż za poprzednim razem. Jest to moja książka z dzieciństwa. Był ona pierwszą, którą przeczytałam samodzielnie i jedyną, którą tak bardzo przeżywam za każdym razem kiedy ją czytam. Burnett napisała dużo wspaniałych książek (Mały Lord, Tajemniczy ogród), ale ta zdecydowanie przebija wszystkie inne.
Ocena ogólna: 9,999/10 (-0,001 za okładkę)

1 komentarz:

  1. Recenzja dobra, ale chyba troszkę krótka :) Książki nie czytałam w dzieciństwie i chyba już po nią nie siegne. Wydaje mi się, że jestem za stara :D Pozdrawiam serdecznie.
    + zapraszam na http://arenaksiazek.blogspot.com/ :>

    OdpowiedzUsuń